Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Články » Akcia: Dni zdravia v Trnave 19.6.2022

Akcia: Dni zdravia v Trnave 19.6.2022

  • Akcie

Pri príležitosti Dní zdravia v Trnave, sme boli pozvaní do Centra voľného času, v Jame 3, aby sme strávili zábavný a poučný deň s deťmi z materských a základných škôl v Trnave a predviedli im prácu pátracieho tímu a to pomocou aktívnej ukážky pátračov v teréne, spolupráce pri pátraní so zdravotníkmi zo záchrannej služby a ukážky prvej pomoci formou rozprávky od nášho partnera Rescue Karpaty.

Deti mali možnosť zapojiť sa do simulovanej pátracej akcie kde úspešne vypátrali „stratenú Terezku“, zopakovali si dôležité čísla, uvideli ošetrenie a poskytnutie prvej pomoci a tiež sa mali možnosť pri hasičskom aute od spoločnosti Haspotex, porozprávať o tom, čo máme robiť ak vypukne požiar.

Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky a ich psíci mali u detí veľký úspech a ich prednáška o práci záchranárskeho psa bola zaujímavá nielen pre najmenších ale aj pre dospelých.

Dni zdravia sú aj symbolom prevencie a ochrany svojho ale aj zdravia všetkých občanov. Záchrancom môže byť každý, kto sa odváži podať pomocnú ruku, prešľapať kilometre pri hľadaní, poznať a vedieť poskytnúť prvú pomoc, či vedieť stlačiť hrudník. Rozhodnutie pomôcť druhému je hrdinské rozhodnutie rýchleho inštinktu a tešíme sa, že sme mohli byť súčasťou tejto milej udalosti.