Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Články » Akcia: Family Day – Golfuj, hraj a zachraňuj v Skalici 10.7.2022

Akcia: Family Day – Golfuj, hraj a zachraňuj v Skalici 10.7.2022

  • Akcie

V nedeľu 10.7. 2022 sme v spolupráci s Grafobal Group Golf Resort Skalica a Trnavský samosprávny kraj organizovali akciu Family Day – Golfuj, hraj a zachraňuj v Skalici v krásnom prostredí areálu Golfového klubu.

Na tejto akcii si návštevníci okrem golfovej a footgolfovej akadémie, mohli pozrieť ukážky pátrania, deti spoločne s nami pohľadali strateného kamaráta v rojnici, zopakovali si všetky dôležité telefónne čísla záchranný zložiek a videli transport a ošetrenie „raneného“ figuranta.

Spolu s nami kolegovia z Rescue Karpaty formou rozprávky Vlk a Zajac deťom ukázali prvú pomoc a hravou formou zásady KPR.
Prácu mantrailových psov a ako takýto pes dokáže nájsť stratené, či unesené dieťa pomocou pachu ukázali Resdogs a Mantrailing Považie.
A ako zasa hľadajú tzv. plošné záchranárske psy predviedli Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky tie odvážnejšie deti sa nechali nájsť a „vyštekať“.

O ukážku a ako pracujú Hasiči sa postarali Haspotex a DHZ Skalica.
Ukážky práce Policajného zboru predviedli Polícia SR – Trnavský kraj z OR PZ v Skalici.

No a o letecký zážitok sa postarali Nisus Aero s ich unikátnym leteckým strojom – vírnikom, kde piloti ukázali nízke prelety a ako sa dá doslova pátranie posunúť do iných výšin, keď nám veľmi rýchlo zo vzduchu vypátrali „nezvestného“ figuranta.

Toto a veľa iných statických ukážok, farmárskych trhov, či maľovania na tvár, alebo práce nášho zdravotníckeho a psychologického tímu a taktiež pátracej techniky naplnilo deň a my sme si ho maximálne užili a aj takto priblížili dobrovoľníctvo návštevníkom.
Ďakujeme všetkým organizáciám a návštevníkom!