Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Články » Akcia: Ukážka na Gymnáziu Hollého Trnava 29.11.2022

Akcia: Ukážka na Gymnáziu Hollého Trnava 29.11.2022

  • Akcie
Ako sme už avizovali začala sa ďalšia VEĽKÁ VEC. Záchranný Systém Slovensko a jeho činnosť sa stáva čoraz viac atraktívnejším aj pre mladšie ročníky.
Dobrovoľníctvo prináša okrem činnosti, ktorá je venovaná najmä pomoci druhým aj množstvo benefitov a tými sú príležitosti ako získať nových priateľov, užitočne tráviť volný čas a naberať skúseností v technickej, sociálnej a zdravotníckej oblasti.
Pre členov Záchranného systému Slovensko je inklúzia dobrovoľníctva tiež dôležitým medzníkom. Preto prinášame osvetu tam, kde sa dobré myšlienky štartujú.
Prijali sme pozvanie na Gymnázium Jána Hollého Trnava a užili sme si skvelý deň plný ohromných zážitkov.
100ka detí si vyskúšala ako pátrajú zachranárske psy, predviedli našu techniku a ako pracujú naši pátrači.
Vo vnútrobloku gymnázia so zvukmi sirén vyleteli s dronmi, ktoré pilotovali skúsení chalani z firmy 3GON Slovakia sro, ktorí nam prišli pomôcť a predviedli termovízny pohľad drona z výšok, ktorý nám pomáha hľadať nezvestnú osobu.
Naši zdravotníci predviedli ukážky predlekárskej prvej pomoci na troch figurínach a asistoval im náš nový AED tréner.
 No a v neposlednom rade veľký úspech mal náš nový blok , ktorý je súčasťou projektu „ABY DRUHÍ MOHLI ŽIŤ“ a to bol blok na tému duševného zdravia a techník psychohygieny.
Deťom sa od nás nechcelo a pedagogický zbor môže byť hrdý na výkony a proaktívny záujem všetkých vekových skupín.
„Aby druhí mohli žiť“ je projektom povedomia o záchrane života druhých vo všetkých jeho formách, osveta sa začína v rodinách , pokračuje na školách a naším cieľom je prehĺbiť toto povedomie o doležitosti humanity práve týmito aktivitami do rodín a spoločnosti.