Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Články » PÁTRACIA AKCIA SEREĎ 4.1.-5.1.2024

PÁTRACIA AKCIA SEREĎ 4.1.-5.1.2024

Dňa 4.1.2024 a následne 5.1.2024 prebieha pátranie v Seredi a okolí po nezvestnom mužovi z okresu Galanta.

Dňa  4.1.2024 vo večerných bola zahájená pátracia akcia v okolí Serede na základe požiadania o pomoc s pátraním rodinou nezvestnej osoby. Boli prehľadané viaceré vytipované lokality.
Spolu s nami hľadali Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky a Casavit Rescue Slovakia. Využité boli pešie tímy, kynológovia, termovízna technika a termovízne drony. Pátranie bolo ukončené až skoro ráno o cca. 2:00.

Dňa 5.1.2024 od ranných hodín pokračovalo prehľadanie pešími tímami pri rieke Váh v katastri obce Sereď. Krátko pred 10:00 sa podarilo nášmu tímu nájsť osobný predmet nezvestnej osoby, ktorý bol pozitívne identifikovaný rodinou.

Nález bol oznámený na Polícii a v spolupráci s OKP OR PZ Galanta, Polícia SR – Trnavský kraj, bol upovedomený aj vrtuľník letky Ministerstvo vnútra SR.

Na pátraní sa zúčastnil aj Hasičský a záchranný zbor z okresu Galanta, za pomoci člnov. Taktiež Mestská polícia Sereď pomohla s dôležitými informáciami.
Naše tímy pokračovali v prehľadávaní vytipovaných lokalít spolu s Kynologický záchranný zbor Slovenskej republiky a OHZ-Obecný Hasičský Zbor Čierny Brod a to pomocou peších tímov, záchranárskych psov, dronov a štvorkoliek.

Aj napriek snahe až do večerných hodín sa nepodarilo nezvestnú osobu nájsť.